کارت پستال عشقولانه

کارت پستال عشقولانه
 
دانلود تصاویر خنده دار , عکس عروسی علیرضا حقیقی , اهنگ بچه فرزادفرزین , مدل بافت مو , مدل لباس کودکان , کارت تبریک روز معلم , عکس کيک تولد , عکس دختر خرم سلطان , انواع دسرهای جدید , عکس های عاشقونه
ترجمه فارسی نهج البلاغه توحيد الهي
(از نوف بکالي نقل شد که امير مومنان علي (ع) در شهر کوفه بر روي تخته سنگي که جعده بن هيبره براي او نصب کرد ايستاد و اين سخنراني را ايراد کرد، در حالي که پيراهني خشن از پشم بر تن داشت و شمشيري يا بندي از ليف خرما به گردن آويخته و بر پاهاي مبارکش، کفشي از ليف خرما داشت و اثر سجده در پيشاني او پيدا بود).
ستايش پروردگار سبحان
ستايش خداوندي را سزاست که سرانجام خلقت، و پايان کارها به او باز مي‏گردد، خدا را بر احسان بزرگش، و برهان آشکار، و فراواني فضل و آنچه بدان بر ما منت نهاده است مي‏ستايم، ستايشي که حق او را اداء کند، و شکر شايسته او را بجا آورد، به ثواب الهي ما را نزديک گرداند و موجب فراواني نيکي و احسان او گردد. از خدا ياري مي‏طلبيم، ياري خواستن کسي که به فضل او اميدوار، و به بخشش او آرزومند، و به دفع زيانش مطمئن، و به قدرت او معترف، و به گفتار و کردار پروردگار اعتقاد دارد. به او ايمان مي‏آوريم، ايمان کسي که با يقين به او اميدوار، و با اعتقاد خالص به او توجه دارد، و با ايماني پاک در برابرش کرنش مي‏کند، و با اخلاص به يگانگي او اعتقاد دارد، و با ستايش فراوان خدا را بزرگ مي‏شمارد، و با رغبت و تلاش به او پناهنده مي‏شود.
راههاي خداشناسي
خدا از کسي متولد نشد تا در عزت و توانايي داراي شريک باشد، و فرزندي ندارد تا وارث او باشد، وقت و زمان از او پيشي نگرفت، و زيادي و نقصان در او راه ندارد، خدا با نشانه‏هاي تدبير استوار، و خواسته‏هاي حکيمانه در خلق نظام احسن، در برابر غفلتها، آشکارا جلوه کرده است. از نشانه‏هاي آفرينش او، خلقت آسمانهاي پابرجا بدون ستون و تکيه‏گاه است، آسمانها را به اطاعت خويش دعوت و آنها بدون درنگ اجابت کردند، اگر اقرار آسمانها به پروردگاري او، و اعترافشان در اطاعت و فرمانبرداري از او نبود، هرگز آسمانها را محل عرش خويش و جايگاه فرشتگان، و بالا رفتن سخنان پاک و اعمال نيک و صالح بندگانش قرار نمي‏داد. ستارگان را نشانه‏هاي هدايتگر بيابان‏ماندگان سرگردان قرار داد تا به وسيله آنها راهنمايي شوند، ستارگاني که پرده‏هاي تاريک شب مانع نورافشاني آنها نمي‏گردد، و نمي‏تواند از نورافشاني و تلالو ماه در دل آسمان جلوگيري کند، پس پاک است خدايي که پوشيده نيست بر او سياهي تيره و تار، بر روي ناهمواريهاي زمين، و قله‏هاي کوتاه و بلند کوهها، و نه غرش رعد در کرانه آسمان، و نه درخشش برق در لابلاي ابرها، و نه وزش بادهاي تند و طوفان، و نه ريزش برگها بر اثر بارش باران، و نه محل سقوط قطرات باران، و نه مسير کشيده شدن دانه‏ها به وسيله مورچگان، و نه غذاهاي کوچک ناديدني پشه‏ها، و نه آنچه که در شکم حيوانات ماده در حال رشد است (خدا به همه آنها آگاه است)
خداشناسي
حمد و سپاس خداوندي را سزاست که همواره وجود داشت، پيش از آنکه کرسي يا عرش، آسمان يا زمين، جن يا انس، پديد آيند، خداوندي که ذات او را فکرها و عقلهاي ژرف‏انديش نتوانند بشناسند، و با نيروي انديشه اندازه‏اي براي او نتوانند تصور کنند، هيچ سوال‏کننده‏اي او را به خود مشغول نسازد، و فراواني عطا و بخشش از دارايي او نکاهد، براي ديدن به چشم مادي نياز ندارد، و در مکاني محدود نمي‏شود. همسر و همتايي ندارد، و با تمرين و تجربه نمي‏آفريند، و با حواس درک نشود، و با مردم مقايسه نگردد، خدايي که بدون اعضاء و جوارح و زبان و کام با حضرت موسي (ع) سخن گفت و آيات بزرگش را به او شناساند. اي کسي که براي توصيف کردن پروردگارت به زحمت افتاده‏اي، اگر راست مي‏گويي جبرئيل و ميکاييل و لشکرهاي فرشتگان مقرب را وصف کن، که در بارگاه قدس الهي سر فرود آورده‏اند، و عقلهايشان در درک خدا، سرگردان و درمانده است، تو چيزي رامي تواني با صفات آن درک کني که داراي شکل و اعضا و جوارح باشد، دارايي عمر محدود و اجل معين باشد. پس جز الله خدايي نيست که هر تاريکي را به نور خود روشن کرد، و هر چه را جز به نور او روشن بود به تاريکي کشاند.
سفارش به تقوي و پندپذيري از تاريخ
اي بندگان خدا! شما را به پرهيزکاري و ترس از خدايي سفارش مي‏کنم که شما را جامه‏ها پوشانيد، و وسائل زندگي شما را فراهم کرد، اگر راهي براي زندگي جاودانه وجود مي‏داشت، يا از مرگ گريزي بود، حتما سليمان بن داوود (ع) چنين مي‏کرد، او که خداوند حکومت بر جن و انس را همراه با نبوت و مقام بلند قرب و منزلت، در اختيارش قرار داد اما آنگاه که پيمانه عمرش لبريز و روزي او تمام شد، تيرهاي مرگ از کمانهاي نيستي بر او باريدن گرفت، و خانه و ديار از او خالي گشت، خانه‏هاي او بي‏صاحب ماند، و ديگران آنها را به ارث بردند. مردم! براي شما در تاريخ گذشته درسهاي عبرت فراوان وجود دارد، کجايند عمالقه و فرزندانشان؟ (پادشاهان عرب در يمن و حجاز) کجايند فرعونها و فرزندانشان؟ کجايند مردم شهر رس (درخت پرستاني که طولاني حکومت کردند) آنها که پيامبران خدا را کشتند، و چراغ نوراني سنت آنها را خاموش کردند، و راه و رسم ستمگران و جباران را زنده ساختند. کجايند آنها که با لشکرهاي انبوه حرکت کردند؟ و هزاران تن را شکست دادند، سپاهيان فراواني گرد آوردند، و شهرها ساختند؟
وصف حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف)
زره دانش بر تن دارد، و با تمامي آداب، و با توجه و معرفت کامل آن را فرا گرفته، حکمت گمشده اوست که همواره در جستجوي آن مي‏باشد، و نياز اوست که در به دست آوردنش مي‏پرسد. در آن هنگام که اسلام غروب مي‏کند و چونان شتري در راه مانده بر زمين مي‏ماند، و سينه به زمين مي‏چسباند او پنهان خواهد شد (دوران غيبت صغري و کبري) او باقيمانده حجتهاي الهي است، و جانشينان پيامبران.
پند و اندرز ياران
اي مردم! من پند و اندرزهايي که پيامبران در ميان امتهاي خود داشتند در ميان شما نشر دادم، و وظائفي را که امامان پيامبران گذشته در ميان مردم خود بانجام رساندند، تحقق بخشيدم، با تازيانه شما را ادب کردم نپذيرفتيد، به راه راست نرفتيد، و با هشدارهاي فراوان شما را خواندم ولي جمع نشديد. شما را بخدا! آيا منتظريد رهبري جز من با شما همراهي کند؟ و راه حق را به شما نشان دهد؟ آگاه باشيد! آنچه از دنيا روي آورده بود پشت کرد و آنچه پشت کرده بود روي آورد و بندگان نيکوکار خدا آماه کوچ کردن شدند، و دنياي اندک و فاني را با آخرت جاويدان تعويض نمودند.
ياد ياران شهيد
آري! آن دسته از برادراني که در جنگ صفين خونشان ريخت، هيچ زياني نکرده‏اند گرچه امروز نيستند تا خوراکشان غم و غصه و نوشيدني آنها خونابه دل باشد، بخدا سوگند! آنها خدا را ملاقات کردند، که پاداش آنها را داد و پس از دوران ترس آنها را در سراي امن خود جايگزين فرمود کجا هستند برادران من؟ که بر راه حق رفتند، و با حق درگذشتند کجاست عمار؟ و کجاست پسر تيهان؟ (مالک بن تيهان انصاري) و کجاست ذوالشهادتين؟ (خزيمه بن ثابت که پيامبر شهادت او را دو شهادت دانست) و کجايند همانند آنان از برادرانشان که پيمان جانبازي بستند، و سرهايشان را براي ستمگران فرستادند؟ (پس دست به ريش مبارک گرفت و زماني طولاني گريست و فرمود) دريغا! از برادرانم که قرآن را خواندند، و بر اساس آن قضاوت کردند، در واجبات الهي انديشه نموده و آنها را برپا داشتند، سنتهاي الهي را زنده و بدعتها را نابود کردند، دعوت جهاد را پذيرفته و به رهبر خود اطمينان داشته و از او پيروي نمودند. جهاد! جهاد! بندگان خدا! من امروز لشکر آماده مي‏کنم، کسي که مي‏خواهد به سوي خدا رود همراه ما خارج شود. (نوف گفت: براي حسين (ع) ده هزار سپاه، و براي قيس بن سعد ده هزار سپاه، و براي ابوايوب ده هزار سپاه قرار داد، و براي ديگر فرماندهان نيز سپاهي معين کرد، و آماده بازگشت به صفين بود که قبل از جمعه ابن‏ملجم ملعون به امام ضربت زد، و لشکريان بخانه‏ها بازگشتند، و ما چون گوسفنداني بوديم که شبان خود را از دست داده که گرگها از هر سو براي آنان دهان گشوده بودند) متن عربی نهج البلاغه

نوشته شده در تاريخ 2018-04-26 توسط royait
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ